W dniach 10-12 czerwca 2019 odbyła się jubileuszowa 20 edycja targów SacroExpo. Są to targi skierowane do osób duchownych zajmujących się budową, remontem, utrzymaniem obiektów sakralnych.    Po raz drugi udział w imprezie targowej wziął  ZPBK który na swym stoisku w tym roku zorganizował pokaz działania impregnacji antygraffiti. Pokaz cieszył  się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Na stoisku pełniony był też dyżur osób kompetentnych w tematyce chemii kamieniarskiej, prac rzeźbiarskich, prac konserwacyjnych oraz montażowych w zakresie kamienia naturalnego. Widać było, że zainteresowanie doradztwem w tym zakresie jest duże.

Widać również, że kamieniarze dobrze są zorientowani iż targi te stanowią skuteczny środek dotarcia do klienta gdyż reprezentacja kamieniarska była zauważalna - naliczyliśmy 7 stoisk oferujących kamień naturalny.

W centralnej części stoiska Związku, ulokowana została pracownia kamieniarska. Przez trzy dni targów pracowali tam członkowie ZPBK specjalizujący się w ręcznej obróbce kamienia: Klaudia Matusiak, Rafał Frankiewicz, Grzegorz Kwapisiewicz i Michał Misiaszek. Na oczach zwiedzających targi gości tworzyli muszle!
Skąd pomysł na rzeźbienie muszli na targach SacroExpo? Jak odpowiada Rafał Frankiewicz: - Muszla to stary chrześcijański symbol. Odnosi się do niepokalanego poczęcia (perłą jest Jezus Chrystus) jak i do grobu i miejsca w którym oczekujmy na zmartwychwstanie. Z ideą zmartwychwstania wiąże się również ponowne odczytanie prastarej symboliki życiodajnej wody, dzięki czemu skorupy ślimaków stały się znakiem chrztu, czyli narodzin do życia wiecznego.
Św. Jan Paweł II chrzcił przy pomocy muszli, to samo czynił też papież Benedykt XVI. Plastycznie forma muszli jest też wciągająca i to podwójnie: za sprawą spirali Archimedesa i ciągu Fibonacciego, znaym z książki : "Kod Leonarda Da Vinci" Dana Browna...

Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Targów Kielce. Dzięki współpracy Targów i ZPBK już po raz trzeci udało nam się wspólnie przygotować ciekawe wydarzenie targowe i promować kamień naturalny.

Członkowie zaangażowani w przygotowanie i prowadzenie stoiska ZPBK w czasie Targów SacroExpo zgodnie twierdzą, że było warto i za rok również chętnie wrócą do Kielc.

Nasz fanpage
PZK na Facebook

Wszystkie aktualności, komunikaty oraz ciekawostki z życia branży możesz śledzić przez nasz fanpage.

Najbliższe wydarzenie
7-9.06.2024

XXIX Walny Zjazd PZK

Miejsce spotkania
Bronisławów

Zapytaj eksperta

Nasze grono ekspertów jest do Twojej dyspozycji, aby pomóc Ci w rozwiązaniu problemów lub odpowiedzieć na dręczące Cię pytania.

Kamień Naturalny - certyfikat autentyczności produktów.

Symbol gwarancji jakości wyrobu z kamienia