W dniach 05-07. kwietnia odbył się XXIII Walny Zjazd ZPBK. Tym razem spotkaliśmy się w centralnej części Polski czyli w Strykowie pod Łodzią. W pierwszym dniu Zjazdu, w czasie sesji plenarnej, Zarząd ZPBK oraz Komisja Rewizyjna przedstawili sprawozdania za 2018 rok. Delegaci jednogłośnie zagłosowali za ich przyjęciem. Składki członkowskie postanowiono pozostawić na dotychczasowym poziomie. Sesja wykładowa składała się z trzech prelekcji. Najpierw dr Mariusz Garecki z Grupy Atlas zaprezentował produkty i rozwiązania swojej firmy. Prelekcja połączona była z pokazem aplikowania „na żywo” klejów, impregnatów i innych wyrobów z oferty Atlasa. Druga prelekcja dotyczyła maszyn i urządzeń dystrybuowanych przez MACH Plus Roberta Walczaka. Ponieważ wielu członków ma w swoim parku maszynowym rozwiązania tego importera, prelekcja była okazją do wymiany doświadczeń z ich użytkowania. Na koniec zaprezentowała się polsko-norweska firma CleanH2O zajmująca się kompleksowym projektowaniem systemów oczyszczania wody m.in. w zakładach kamieniarskich.  Wieczorna, uroczysta kolacja i towarzyszący jej koncert zakończyły pierwszy dzień Zjazdu. W sobotę uczestnicy wyruszyli dwoma autobusami na wizytę studyjną. Najpierw przewidziano zwiedzanie fabryki firmy Atlas a następnie udział w dniach otwartych Hurtowni Magma w Zgierzu. Ze Zgierza uczestnicy przejechali do Pabianic, zatrzymując się na krótki spacer po Piotrkowskiej w Łodzi. W Pabianicach, na terenie pracowni rzeźbiarskiej Rafała Frankiewicza, zaprezentowała się cała „sekcja plastyczna” ZPBK, czyli kamieniarze-rzeźbiarze specjalizujący się w ręcznej obróbce kamienia. Członkowie Związku, zaliczający się do tej sekcji, przywieźli i pokazali próbki swoich prac. Oprócz uczty duchowej gospodarz zadbał o strawę dla ciała częstując gości nalewkami i wędzonką własnej roboty. Wizyta w Pabianicach była też okazją do zaprezentowania dźwigu-robota firmy BEFARD z Bielska-Białej. Wieczorna kolacja zakończyła drugi i ostatni dzień spotkania. Podsumowując XXIII Walny Zjazd ZPBK należy podkreślić dwie rzeczy: rekordową frekwencję wynoszącą ponad 90 osób oraz miłą, przyjacielską atmosferę branżowego spotkania.

Kolejnym ważnym wydarzeniem z kwietnia jest start rekrutacji do nowego technikum kamieniarskiego w Strzegomiu. Wszystkich zainteresowanych tym tematem odsyłamy do naszego wcześniejszego artykułu.

Nasz fanpage
PZK na Facebook

Wszystkie aktualności, komunikaty oraz ciekawostki z życia branży możesz śledzić przez nasz fanpage.

Najbliższe wydarzenie
2.06.2023

XXVIII Walny Zjazd

Miejsce spotkania
Wrocław

Zapytaj eksperta

Nasze grono ekspertów jest do Twojej dyspozycji, aby pomóc Ci w rozwiązaniu problemów lub odpowiedzieć na dręczące Cię pytania.

Kamień Naturalny - certyfikat autentyczności produktów.

Symbol gwarancji jakości wyrobu z kamienia