W dniach od 11 do 15 lutego odbywały się w Poznaniu Targi Budownictwa i Architektury. ZPBK wspólnie z MTP promował na swoim stoisku jesienne Targi Kamieniarskie STONE. Kilka firm członkowskich postanowiło dokupić powierzchnię wystawienniczą i wspólnie stworzyć jedno, duże stoisko branżowe. Firmy: Marmur-Płytki, Kamieniarstwo Ciemny, Marmur Kielce, Granex oraz Sosnowica zaprezentowały swoją ofertę w hali nr 3. W opinii wystawców taka forma prezentacji się sprawdziła, stosunek poniesionych kosztów do osiągniętych rezultatów uznano za bardzo atrakcyjny. Podkreślić należy także ogromny walor integracyjny takiego stoiska – 4 dni wspólnej pracy pozwoliły lepiej się poznać i zbudować cenne relacje biznesowe.

15 lutego, w Piławie Górnej na Dolnym Śląsku, zorganizowane zostało Spotkanie Biznesu, na które zaproszono wszystkich piławskich przedsiębiorców . Związek Pracodawców Branży Kamieniarskiej został zaproszony do prelekcji „Zalety sieciowania przedsiębiorstw na przykładzie ZPBK”. Piława Górna jest jednym z największych w kraju ośrodków kamieniarskich. Na 400 podmiotów gospodarczych zarejestrowanych w tej niespełna siedmiotysięcznej gminie, 100 prowadzi działalność w naszej branży. Żaden z tych podmiotów nie jest jednak członkiem Związku. Na zaproszenie Burmistrza Piławy Górnej odpowiedziało około stu przedsiębiorców w tym 20 kamieniarzy. ZPBK reprezentował Dyrektor Biura – Jacek Major. Omówiono najważniejsze kwestie związane z działalnością ZPBK i ustalono, że konieczne jest kolejne spotkanie przedstawicieli Związku i kamieniarzy z Piławy Górnej. Zaplanowano je na 06. marca 2019. O wynikach rozmów poinformujemy w kolejnym komunikacie.

W lutym do ZPBK dołączyły firmy:
•    Zakład Kamieniarski Piasecki z Zagnańska
•    Lange sp. z o.o. z Warszawy
•    Danaida Pracownia Kamieniarstwa Artystycznego Michał Misiaszek z Kędzierzyna Koźla
•    Paskam Zakład Kamieniarski Paweł Siechowicz z Jędrzejowa
•    Andrzej Miśkiewicz ze Strzegomia

Przypominamy wszystkim Koleżankom i Kolegom, że zbliża się XXIII Walny Zjazd ZPBK w Łodzi. Termin Zjazdu to 05-07.04.2019. Sponsorami są firmy: Atlas, Mach+, Befard, Magma oraz Clean H2O.

Nasz fanpage
PZK na Facebook

Wszystkie aktualności, komunikaty oraz ciekawostki z życia branży możesz śledzić przez nasz fanpage.

Najbliższe wydarzenie
2.06.2023

XXVIII Walny Zjazd

Miejsce spotkania
Wrocław

Zapytaj eksperta

Nasze grono ekspertów jest do Twojej dyspozycji, aby pomóc Ci w rozwiązaniu problemów lub odpowiedzieć na dręczące Cię pytania.

Kamień Naturalny - certyfikat autentyczności produktów.

Symbol gwarancji jakości wyrobu z kamienia