29 czerwca br. w Strzegomiu odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli Polskiego Związku Kamieniarstwa z przedstawicielami spółki Pałac Saski, która odpowiedzialna jest za odbudowę Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla i kamienic przy ul. Królewskiej. Tym razem spotkanie miało charakter trójstronny, ponieważ wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich uczelni artystycznych w Polsce. 

Na spotkaniu omówiono zakres i przewidywany termin inwestycji. Prezes PZK Krzysztof Skolak w swoim wystąpieniu zaprezentował zgromadzonym potencjał członków Związku specjalizujących się w restauracji zabytków, kamieniarstwie architektonicznym, wydobyciu skał blocznych i ręcznej i maszynowej obróbce kamienia. Zaprezentowano również potencjał Rady ds. kamieniarstwa, która może wesprzeć pod względem merytorycznym realizację odbudowy. 

Władze spółki Pałac Saski liczą na owocną i merytoryczną współpracę pomiędzy uczelniami artystycznymi i kamieniarzami w kontekście przygotowania planu odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie.

Nasz fanpage
PZK na Facebook

Wszystkie aktualności, komunikaty oraz ciekawostki z życia branży możesz śledzić przez nasz fanpage.

Najbliższe wydarzenie
7-9.06.2024

XXIX Walny Zjazd PZK

Miejsce spotkania
Bronisławów

Zapytaj eksperta

Nasze grono ekspertów jest do Twojej dyspozycji, aby pomóc Ci w rozwiązaniu problemów lub odpowiedzieć na dręczące Cię pytania.

Kamień Naturalny - certyfikat autentyczności produktów.

Symbol gwarancji jakości wyrobu z kamienia